רוצה לחפש? למשל חומוס

יום רביעי, 2 באוקטובר 2013

קופיקס cofix אבן גבירול 92 תל אביב


ב- 30.09.2013 נפתח הקופיקס באבן גבירול, הסניף הראשון בפרוייקט הגרנדיוזי של אבי כץ היזם של הכל בדולר ורשתות קמעונאיות נוספות.
מה הרעיון? מחיר אחיד וזול לכל מוצר - 5 ש"ח. ראינו את התופעה אצל לירן רצון מהפלאפל. השאיפה של היזם - להנגיש את המוצר ללקוח ולשבור את השוק. לא עוד קפה ב- 14 ש"ח.
בימים האחרונים עם פתיחת הסניף הראשון, הרשת היתה מוצפת בכתבות ותגובות ליוזמה. גם העיתונים הכלכליים ומהדורות החדשות לא נשארו חייבים וסיקרו את היוזמה של אבי כץ. תגובות המתחרים היו צוננות והזכירו שהמוצר שלהם איכותי יותר ויש מקום לשבת והסיפור הזה יחלוף במהרה, בטח שאי אפשר לטענתם להרוויח ממכירת קפה ב- 5 ש"ח.

החוויה

המקום עצמו מעוצב כקרון רכבת או נכון יותר כדלפק מזון בקרון רכבת, העיצוב נעים, צעיר, אורבני ולא משאיר מקום לשבת או להישען חלילה על דלפק כלשהו. בחוץ שולחן בר אחד או שניים.
על פחית קוקה קולה אי אפשר להתווכח. הטעם זהה והמחיר 5 ש"ח.
לעניין הגודל / איכות / טעם - הקוראסונים לא נופלים מגודלם של אלו המוצעים ברשתות האחרות דוגמת ארומה, ארקפה, אילנ'ס הסמוך ושאר בתי הקפה השכונתיים והאינטימיים יותר. הקפה מוגש בכוס שנחשבת קטנה, אבל עדיין המחיר נמוך ב- 50% מהפוך קטן בכל מקום אחר. גם הבייגלה והפוקאצ'ות משביעים רצון בגודל ועל הטעם אפשר להתווכח. לא מדובר במאפה עילית קראנצ'י וחלומי אבל בהחלט מספק למי שרוצה להנעים את אחר הצהריים במאפה טעים. הכריכים מסוג המשולשים המוגשים אצל חלקנו בשירות המילואים. בסיסיים, בגודל בינוני - אך שוב מספקים את הסחורה. האייס קפה בגודל של כ- 330 מ"ל (תיקון), אכן לא מדובר בכוס הג'ארה של ארומה שבשקט מחדירה לגוף מאות קלוריות, אלא בכוס צנועה יותר - הטעם והמרקם מצויינים.
בתור הארוך המשתרך בחוץ ברור שחלק הגיעו להרישם בספרי ההיסטוריה וזאת שמאחור התחננה לחברה הביישנית שלה לצלם ולעשות צ'ק אין תוך כדי התלבטות בין תפוזים סחוט, הפוך, בייגלה וקולה ולדעתי בסוף ארזו להם הכל ביחד.
לספקנים, מדובר באלטרנטיבה ראויה לקפה על הדרך, מאפה בוקר או מיץ סחוט של אחר הצהריים.
ובעניין החברתי, המסר ברור. לא עוד עושק, לא עוד כמויות גדולות מהרצוי כדי להשקיט את המצפון שלנו שהרגע נפרדנו מ- 30 ש"ח עבור קפה ומאפה. נשאר רק לקוות שבקופיקס ידעו לשמור על המחיר.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

שמחים שנהנת, רק נשמח אם תעמוד על טעות קטנה בסיקור, הכוסות שלנו למיצים טבעיים ואייס קםה הינן כוסות בגודל 330 מל (ולא 250 כפי שכתבת), גודל זהה לשאר הרשתות.
תודה קופיקס